Zawartość koszyka (0)

Suma:
0.00 

x

27 stycznia, 2023

Jak dostać stypendium Dream and Do? Przeczytaj przed aplikowaniem :)

Masz konkretne marzenie i tylko krok dzieli Cię od jego spełnienia? Chcesz aplikować o stypendium Dream and Do? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten artykuł. Pomożemy Ci przygotować zgłoszenie tak, aby zwiększyć Twoją szansę na sukces!

Kto może zostać stypendystą?

Każdy może zgłosić swój pomysł. Nie ma znaczenia wiek, płeć, profesja. Zapraszamy wszystkich Marzycieli!

Kiedy mogę aplikować?

Postanowiliśmy, że zgłoszenia do naszego programu stypendiów będą otwarte cały czas. Raz na kwartał będziemy wybierać kolejnych stypendystów. Czasami jednego, czasami więcej osób — w zależności od zgłoszonych pomysłów i naszych możliwości finansowych. Aplikację w dowolnej formie wysyłamy na [email protected] Na Twoją wiadomość odpowie Klaudia lub Marta 🙂

jak dostac stypendium dream and do klaudia i marta
Klaudia (po lewej) i Marta (wiadomo, że po prawej ;))

Czy każdy dostanie odpowiedź?

Tak, niezależnie od decyzji w sprawie stypendium. Staramy się potwierdzać odbiór wiadomości w ciągu tygodnia, ale pamiętajcie, że jesteśmy tylko my dwie. Czasami jesteśmy na urlopie, szkoleniu albo po prostu mamy duuużo pracy (zwykle to ostatnie :D), więc prosimy o wyrozumiałość. Nie tylko odpisujemy na wiadomości, ale tworzymy ten cały projekt — utrzymujemy sklep, projektujemy i produkujemy produkty, ogarniamy sprzedaż, media społecznościowe, nasze eventy. O dłuższych nieobecnościach uprzedzamy na naszej grupie dla Marzycieli na Facebooku.

Skąd mamy środki na spełnianie marzeń?

Pierwsze stypendia zostały pokryte w całości z budżetu Katalogu Marzeń. Od początku 2023 roku Dream and Do ma na siebie zarabiać. Dlatego stworzyliśmy sklep internetowy spełniający marzenia. Cały zysk ze sprzedanych produktów zasila pulę środków na stypendia. Zasada jest prosta: większa sprzedaż = więcej kasy na marzenia = więcej stypendystów = więcej spełnionych marzeń. My zadbamy o budżet, a Ty zadbaj o to, żeby Twoi znajomi się o nas dowiedzieli 🙂

spełnione marzenia w dream and do stypendyści
Nad powodzeniem projektu czuwa Katalog Marzeń. Stypendystów i Stypendystek przybywa! 🙂

Zanim wyślesz zgłoszenie, zwróć szczególną uwagę na kolejną część artykułu:

Jak przygotować zgłoszenie?

To najważniejsza część tego artykułu. Chcielibyśmy wesprzeć każde marzenie, jakie do nas zgłosicie, ale na pewno nie uda nam się od razu pomóc wszystkim Marzycielom. Jak zwiększyć swoje szanse na stypendium?

Kim jesteś? Poznajmy się!

Prawdopodobnie jeszcze się nie znamy. Opowiedz nam o sobie! Imię i nazwisko to podstawa (tak, dostajemy anonimowe zgłoszenia ;)). Co robisz na co dzień? Opisz siebie w kilku zdaniach. Może powiesz nam coś o marzeniach, które spełniłeś lub spełniłaś do tej pory? Możesz opisać nawet te, które wydają Ci się malutkie!

Podaj swoje media społecznościowe

Instagram, Facebook, TikTok? A może nagrywasz vlogi na YouTube? Piszesz bloga? Działasz offline? Jak dokumentujesz swoje przygody? Koniecznie nam to pokaż. 

Opisz plan realizacji marzenia

Co to za marzenie? Na czym polega? Kiedy będziesz realizować swoje marzenie? Gdzie? Jak długo? Z kim? Ile to kosztuje? O ile aplikujesz? A może nie potrzebujesz pieniędzy, tylko wsparcia merytorycznego? Może szukasz mentora i wiesz, że go znamy? Możemy pomóc na inne sposoby niż tylko wspierając finansowo Twój pomysł!

Dlaczego to Ciebie mamy wspierać?

Uzasadnij 🙂 Czy jest coś wyjątkowego w Twoim projekcie? Twój pomysł jest oryginalny? Co wniesiesz do naszej współpracy? Wierzymy, że realizacja marzeń sprawia, że świat staje się lepszym miejscem. Co realizacja Twojego marzenia wniesie „do świata”?

Co zrobiłeś lub zrobiłaś do tej pory, żeby spełnić swoje marzenie?

Rozwijamy ten punkt poniżej, ale pamiętaj, że jest bardzo mała szansa na to, że przelejemy Ci gotówkę na marzenie, z którym nie miałeś/miałaś jeszcze nic wspólnego, w którym nie masz doświadczenia i nie zrobiłeś/zrobiłaś jeszcze nic w kierunku jego realizacji. 


Co na pewno nie wystarczy, aby dostać stypendium?

Dostajemy wiele maili, które są stworzone na szybko, zawierają kilka zdań, z których wynika „marzę o podróżowaniu”, „marzę o lataniu”, „marzę o tym, nie zrobiłem/zrobiłam jeszcze nic w tym kierunku, ale wydaje mi się, że mi się to spodoba, finansujcie mnie”. Podkreślamy: wierzymy, że każde marzenie jest ważne, a odpowiednia determinacja i ciężka praca sprawiają, że większość z nich staje się możliwa do spełnienia. Ale my chcemy wiedzieć o Tobie więcej, poznać szczegóły Twojego planu. Przekonaj nas, że warto Ci zaufać! Pomagając Ci finansowo lub w jakikolwiek inny sposób, dajemy Ci realną, dużą wartość.

A jaką wartość oferujesz Ty? Co już zrobiłeś lub zrobiłaś, żeby spełnić swoje marzenie? Czym się wyróżniasz? Pracą włożoną dotychczas w realizację swojego planu? Ciekawą narracją, jaką prowadzisz na swoim profilu? Zgromadzoną społecznością, która obserwuje Twoje czyny i też pali się do spełniania marzeń? Oryginalnością, nietuzinkowym pomysłem? Może robisz genialne zdjęcia, montujesz filmy, piszesz artykuły albo książkę? A może swoimi działaniami wspierasz jakiś szczytny cel?

Niekoniecznie musisz być w czymś pierwszy, niekoniecznie musisz być rekordzistką. Mówiąc wprost: przyjdź do nas z konkretnym planem. Pokaż swoje zaangażowanie, swój wkład w realizację swojego marzenia. Pomyśl jak sponsor. Zadaj sobie pytanie: „Dlaczego ktoś miałby wspierać mnie finansowo?”

Współpracując, budujemy dwustronny układ. Stajemy się partnerami. Każdy daje coś od siebie.

Stypendium już z definicji jest „jednostronnym świadczeniem przyznanym za osiągnięcie określonego wyniku w danej dziedzinie nauki lub sztuki albo w celu umożliwienia kontynuowania nauki, prowadzenia badań naukowych lub prac w dziedzinie sztuki”. Dodajemy do tej definicji góry, chmury, wyścigowe fury — choć najlepiej eko rowery 🙂 i wszystkie pomysły, jakie przyjdą Wam do głowy.


Przykładowe zgłoszenia

Wyobraź sobie na chwilę, że to Ty decydujesz o przyznaniu stypendium. Pokażemy Ci dwie perspektywy. Przytoczymy przykład zdobycia szczytu, bo takich zapytań jest jak dotąd najwięcej. Zgłoszenia są zmyślone, chodzi o przykład 🙂

Zgłoszenie 1

Hej, obserwuję Wasz profil, jesteście super. Bardzo podoba mi się to, co robicie! Jestem Ania, mam 34 lata i fajną rodzinkę. Na co dzień dużo pracuję i nie mam czasu na spełnianie marzeń. Marzę o zdobyciu góry w Azji. Nigdy nie byłam poza Tatrami, ale jestem zmotywowana. Wiem, że dam radę. Jeśli spełnicie moje marzenie, moja radość sięgnie zenitu. 

Zgłoszenie 2

Cześć, nazywam się Anna Kowalska, mam 35 lat. Na co dzień zajmuję się (…), ale od kilku lat każdą wolną chwilę spędzam w górach. Moje osiągnięcia do tej pory to (…). Skończyłam też kilka kursów: (…). Rozwijam swoją pasję, nawet żyjąc w dużym mieście, bo regularnie uprawiam wspinanie i trzy razy w tygodniu chodzę na sekcję. Mam też pokaźny wykaz dróg: (…) Mój kolejny cel to góra X w Azji. Jestem świetnie przygotowana fizycznie, ale potrzebuję wsparcia finansowego.

Przygotowałam prezentację o sobie i moim marzeniu. Znajdziecie ją w załączniku. W razie dodatkowych pytań preferuję kontakt mailowy, ale możecie też dzwonić: 123456789

Przypisek od nas: A prezentacja zawiera:

Chciałabym poznać Waszą odpowiedź do tego czasu:

Nawet jeśli nie udałoby się Wam pomóc mi finansowo, może umożliwicie mi kontakt z …, żeby mogła zostać moją mentorką?

Dziękuję i do usłyszenia, 

Ania! 🙂 

Czujesz różnicę? My zdecydowanie tak! 🙂 

Gotowe zgłoszenie prześlij na [email protected]. Możesz przygotować je w dowolnej formie — prezentacja, film, opis, seria zdjęć. Wybór należy do Ciebie!


Jakich marzeń na pewno nie spełnimy?

Nie spełniamy marzeń materialnych

Są programy, które pomogą Ci wyremontować łazienkę. To nie my (prawdziwy przykład zgłoszenia). Marzenia materialne również są ważne. Dobrze wiemy, że pewien określony poziom życia jest niezbędny do tego, aby w ogóle móc zapomnieć o podstawowych realiach życiowych i skupić się na marzeniach. Zdecydowaliśmy jednak, że my skupiamy się na innych kategoriach marzeń.

Szanujemy Wasz i nasz czas. Zwykle współfinansujemy marzenie. Nie zagwarantujemy 100% środków potrzebnych na realizację Twojego celu. Napisz do nas z wyprzedzeniem. Jeśli zgłosisz się miesiąc przed rozpoczęciem realizacji marzenia — prawdopodobnie będzie już za późno.

Co mam teraz zrobić?

Podsumowując, każde marzenie jest warte spełnienia. Bo jest Twoje i ważne dla Ciebie! Jeśli przeczytałeś lub przeczytałaś artykuł i czujesz, że jesteś gotowy/gotowa — aplikuj na [email protected], czekamy na Ciebie! Jeśli chcesz jeszcze poczekać z aplikacją — dołącz do naszej zamkniętej grupy i przygotujmy się wspólnie do spełnienia Twojego marzenia. 

Obserwuj, jak wyglądają podejmowane przez nas współprace. Spotykaj się z nami online i offline. Poznawaj innych Marzycieli. Naszą podstawową misją nie jest bycie sponsorem. Naszą podstawową misją jest wspieranie w spełnianiu marzeń. Co oznacza gromadzenie środków, ale przede wszystkim tworzenie wspaniałej społeczności ludzi, którzy wzajemnie się wspierają. Umożliwianie Wam kontaktu z idolami, liderami w danej dziedzinie. Inspirowanie Was i zachęcanie do działania. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby spełnić z Wami jak najwięcej marzeń. To do dzieła!

Widzimy się na grupie 💜

Komentarze do artykułu (0): "Jak dostać stypendium Dream and Do? Przeczytaj przed aplikowaniem :)"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*