Zawartość koszyka (0)

Suma:
0.00 

x

5 września, 2023

10 najlepszych filmów o marzeniach — te opowieści zainspirują Cię do działania!

Lubisz oglądać filmy? Historie z wielkiego ekranu to nie tylko świetna rozrywka, ale często też impuls do działania. Ile razy zdarzyło Ci się pomyśleć w trakcie seansu, że też chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Które filmy zainspirowały Cię do wyjścia ze strefy komfortu i spełniania marzeń?

Zapytaliśmy Marzycieli z naszej grupy, jakie filmy o marzeniach polecają. Ta lista może Cię zaskoczyć (z pewnością zaskoczyła nas!), ale gwarantujemy Ci, że jeśli szukasz motywacji do przezwyciężania słabości i stawiania czoła wyzwaniom, znajdziesz ją właśnie w tych filmach. Czas na popcorn i seans marzeń!

10. “Gattaca Szok przyszłości”

Naszą listę otwiera dramat science-fiction z 1997 roku z Ethanem Hawkiem w roli niedoskonałego, bo nieulepszonego genetycznie, marzyciela, który jest zdeterminowany, by osiągnąć sukces. To historia o uporze w dążeniu do wielkiego marzenia mimo tego, że społeczeństwo postrzegało go jako gorszego. Spodoba się tym, którzy lubią wciągające i nieprzesłodzone historie, które obfitują w zwroty akcji.
Głównym bohaterem filmu jest Vincent, który w społeczeństwie przyszłości uznawany jest jako „niedoskonały”. Mimo to, Vincent posiada ogromne marzenie o przekroczeniu barier, które narzuciło mu społeczeństwo i zdobyciu miejsca w kosmicznej korporacji Gattaca, gdzie będzie mógł eksplorować kosmos. Vincent jest wytrwały i kolejno pokonuje swoje ograniczenia, by podążać za pasją.

9. “Wielki Błękit”

Film dla wielbicieli nurkowania, ale nie tylko, bo spodoba się też Marzycielom, którzy chcą bić rekordy i robić rzeczy, których nikt dotąd nie próbował. To opowieść o rywalizacji we freedivingu, czyli nurkowaniu bez butli. Film z 1988 roku, który nadal ogląda się z zapartym tchem.
To film, który z jednej strony pokazuje, jak niebezpieczne i ekstremalne może być nurkowanie bez sprzętu, a z drugiej, jak ważne jest podążanie za marzeniami, niezależnie od tego, jak trudne czy niewykonalne się wydają. Polecamy wszystkim, którzy marzą o przekraczaniu granic, odkrywaniu niezbadanych obszarów i dokonywaniu nadzwyczajnych rzeczy.

8. „Najlepszy”

Polski film z 2017 roku, który pokazuje historię Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie. W scenariuszu nie zabrakło wątku o uzależnieniu, pokonywaniu własnych słabości i walce z własnymi demonami.

Ten film zainspiruje każdego, kto wątpi w swoje możliwości i potrzebuje pocieszenia w poszukiwaniu swojej wewnętrznej siły. Wątek uzależnienia i walki z własnymi słabościami dodaje całej historii głębi emocjonalnej. W “Najlepszym” wybrzmiewa przesłanie, że nie jesteśmy samotni w naszych problemach, a nawet największe przeciwności można pokonać przy odpowiednim wsparciu i wierze we własne siły.

Seans rozgrzeje serce każdego Marzyciela, któremu dokucza zwątpienie.

7. „Bucket list — choć goni nas czas”

Ten film potwierdził, że Marzyciele ciągle myślą o tym, jak wykorzystać życie w pełni i nadać mu sens, robiąc szalone rzeczy. Do czego może zaprowadzić nas wyścig z czasem, skakanie ze spadochronem, podejmowanie ryzyka i odhaczanie kolejnych pozycji na bucket list? Ostrzegamy, że film może wzruszyć, zatem do popcornu obowiązkowo zorganizujcie sobie chusteczki!

Główny wątek skupia się na dwóch postaciach, poznajemy starszych panów, którzy stają w obliczu zbliżającego się końca życia. Decydują się podjąć szalone wyzwania i zrealizować tzw. “bucket list”, a kolejne przygody uczą ich, że każda chwila jest w życiu cenna, warto ryzykować i sięgać po marzenia.

Film zachęca do wyjścia ze strefy komfortu, odkrywania nowych miejsc, doświadczania i przeżywania przygód, nim będzie już za późno. To doskonała lekcja dla tych, którzy zdają się „przesypiać” swoje życie.

6. „Odlot”

Niech nie zwiedzie Was słodka forma animacji, bo „Odlot” to jedna z najbardziej poruszających historii, jakich można doświadczyć w kinie. Zaczyna się mocno, bo od utraty, która powoduje smutek, zgorzknienie i prowadzi do samotności. Wszystko się zmienia, kiedy na drodze głównego bohatera pojawiają się niespodziewani goście. Wszystko to okraszone jest odrobiną magii, ale takiej, w którą można uwierzyć, bo tylko wzmacnia ona uniwersalny przekaz. Absolutny must see!

5. „Forrest Gump”

Totalna klasyka kina i film, który dostarczy niezapomnianych wrażeń i doda wiary w siebie. To opowieść o chłopcu, który może nie jest zbyt bystry i do tego zmaga się z niedowładem kończyn, ale za to ma dobre serce i odwagę, by walczyć o marzenia. Dokąd zaprowadzą go pragnienia? Tego dowiesz się z filmu, a my dodamy tylko, że ta opowieść spodoba się też wielbicielom historii, bo Forrest spotyka na swojej drodze ważne osobistości i bierze udział w wydarzeniach z pierwszych stron gazet.

Forrest mimo swych ograniczeń, pokazuje, że w życiu liczy się autentyczność i wierność samemu sobie. Główny bohater jawi nam się jako naiwny, ale to właśnie dzięki pozytywnemu nastawieniu i otwartości na wyzwania, udaje mu się spełnić marzenia. Choć fabuła miejscami „rzuca” Forresta w wir wydarzeń, ten zawsze znajduje ścieżkę, która prowadzi go do niesamowitych przeżyć.

4. „Buntownik z wyboru”

Kolejny klasyczny już film na naszej liście, który wzrusza i udowadnia, że razem z wielkim talentem może iść ogromny brak wiary w siebie i innych. Mądra opowieść o poszukiwaniu siebie i swojego głosu, dostrzeganiu w sobie tego, co dobre i tym, że każdy z nas czasami potrzebuje wsparcia.

Główny bohater, Will Hunting, to marzyciel o buntowniczym charakterze i ogromnym potencjale, który ma za sobą trudną przeszłość mimo młodego wieku. Ta mieszanka sprawia, że zamknięty w sobie Will nie korzysta ze swojego potencjału. Do momentu, w którym spotyka wyjątkowego psychoterapeutę (w tej roli Robin Williams). Jak rozwinie się ta relacja? Mimo że film ten trafił już do kanonu klasyków, zdecydowanie polecamy go obejrzeć, zamiast o nim czytać!

3. „Król rozrywki”

To kolorowa opowieść o tym, jak dziecięce marzenia potrafią zainspirować niezwykłe pomysły. Wypełnione piosenkami, zwrotami akcji, ze świetną obsadą i ważnym przekazem, że „nikt nie zmienia świata, będąc takim samym, jak inni”.

”Król rozrywki” to opowieść o P.T. Barnumie, założycielu cyrku, który zrewolucjonizował branżę rozrywkową i założył niezwykły cyrk. Inspiruje wytrwałością, odwagą i pomysłowością, które zmieniają życie wielu osób. To też przy okazji opowieść o dążeniu od akceptacji i inności w świecie pełnym oczekiwań.

Jeśli czujesz, że nikt nie rozumie Twoich marzeń, ten film jest właśnie dla Ciebie!

2. „W pogoni za szczęściem”

To naprawdę wzruszająca opowieść oparta na prawdziwej historii. Główny bohater w kryzysie bezdomności, próbuje spełnić marzenie o lepszym życiu dla siebie i swojego syna. Na jego drodze czeka wiele wyzwań, w tym ludzie pełni uprzedzeń. To film dla Marzycieli, którzy wielokrotnie słyszeli „nie”, dodaje sił i napawa nadzieją.

Spodoba się każdemu, kto walczy o lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich. Pokazuje, że droga do sukcesu bywa trudna, pełna wyrzeczeń i poświęcenia. Bohater znajduje się w niemal beznadziejnej sytuacji, która dotyka również jego malutkiego syna. Jak skończy się ta historia? Musisz to zobaczyć.

1. „14 szczytów: nie ma rzeczy niemożliwych”

Na szczycie naszej listy znajduje się dokument z 2021 roku o nepalskim wspinaczu Nimsdai Purja, który zamarzył o zdobyciu czternastu ośmiotysięczników w ciągu zaledwie 7 miesięcy. To mocne kino dla wszystkich zakochanych w górach, którzy marzą o zdobyciu najwyższych szczytów świata.
Główny bohater rozpoczyna swoją misję, mając jedynie odwagę, by ryzykować. Poddanie się nie wchodzi w grę, ale czy ten upór wystarczy, by osiągnąć cel? Takie dokumenty napędzają do podejmowania ryzyka i sięgania po nawet najbardziej szalone projekty.

Idealny film dla Marzycieli, którzy żyją w świecie fantazji

Co musi się wydarzyć, żeby wyjść ze strefy komfortu, rzucić dotychczasowe życie i poddać się fantastycznej przygodzie? Większość z nas odkłada realizację marzeń, bo zawsze brakuje pieniędzy, czasu lub po prostu nasza biurowa codzienność jest na tyle wygodna, że wolimy śnić na jawie.

O takim właśnie Marzycielu jest ostatni film, który chcemy Ci polecić, czyli “Sekretne życie Waltera Mitty”. Główny bohater pracuje w archiwum, a jego codzienność przerywają krótkie seanse marzeń, podczas których wyobraża sobie, że jest nieustraszonym podróżnikiem. Tyle tylko, że nim nie jest. W głowie przeżywa życie innych, kreuje niestworzone historie, bo nie ma odwagi, by zburzyć wygodny świat. Wszystko się zmienia, kiedy okazuje się, że traci pracę i musi dostarczyć jedno zdjęcie, które gdzieś się zagubiło. Walter udaje się w podróż, podczas której przytrafiają mu się niesamowite rzeczy. Najlepsze jednak jest to, że widz dostrzega, iż wszystkie one są na wyciągnięcie ręki.

Jakie filmy oglądać, by inspirować marzenia?

Zgadza się z naszą listą? A może polecisz nam swoje ulubione filmy o marzeniach i marzycielach, które poruszyły Twoją wyobraźnię i zmieniły coś w Twoim życiu? Zbieramy wszystkie polecajki!

Komentarze do artykułu (0): "10 najlepszych filmów o marzeniach — te opowieści zainspirują Cię do działania!"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*