Zawartość koszyka (0)

Suma:
0.00 

x

Zdobycie Kilimandżaro

Klaudia Bogusz

Od zawsze kocham góry. Choć wychowałam się na totalnej lubelskiej równinie, nigdy nie zapomnę pierwszej wizyty w Bieszczadach. I kozy, która zjadła mi koszulkę. Miałam 4 lata 🙂 Miłość na dobre rozbudziła we mnie pani Kasia, nauczycielka geografii w liceum. To w trakcie szkoły schodziłam całe Tatry, zainteresowałam się po raz pierwszy wspinaczką, poznałam ludzi gór, od których wciąż się uczę. Tatry na zawsze będą miały w moim sercu specjalne miejsce, ale w końcu zapragnęłam sięgnąć dalej.

Poświęciłam pół roku wspinaczce i trekkingom na Tajwanie, było wyżej — niemal 4000 m n.p.m. Chciałam więcej 🙂 Zainspirował mnie podcast o Kilimandżaro. W grudniu powstał pomysł na zmierzenie się z wysokością prawie 6000 m n.p.m. Góra nie jest trudna technicznie, ale przez obowiązek korzystania z usług agencji — dosyć droga. Skąd wziąć środki?

Pomyślałam, że skoro Dream and Do wspiera osoby spoza organizacji, może pracownikom też pomoże. Zostałam stypendystką Dream and Do jako pierwszy pracownik Katalogu Marzeń. To stypendium to nie tylko pieniądze — to ogromne wsparcie od całego zespołu, który dodał mi skrzydeł. Dzięki tym ludziom wierzę, że mogę wszystko! 19 lutego 2022 weszłam na Kilimandżaro, 21 lipca na Mont Blanc. Co przyniesie przyszłość? Ja już wiem! 🙂

Przydatne materiały:

Artykuł Jak przygotować się na Kilimandżaro?

Podcast Napędzani Marzeniami Otoczenie ma znaczenie — wyprawa na Kilimandżaro

Instagram: @klaudiusz.bogusz