Zawartość koszyka (0)

Suma:
0.00 

x

Studia w Juilliard School

Julia Ciesielska

Dream and Do to inicjatywa Katalogu Marzeń. Stworzyliśmy program stypendiów, które wspierają marzycieli w realizowaniu ich upragnionych celów. Marzenia są bardzo różne: sportowe, podróżnicze, artystyczne, naukowe. Sklep internetowy, który właśnie odwiedzasz, istnieje po to, żeby spełniać marzenia. Cały zysk z oferowanych tu produktów przekazujemy na stypendia. Koszty pokrywa Katalog Marzeń. Zobacz, jakie marzenie spełnia nasza Stypendystka Julia Ciesielska!

Wieści o tym, że Julia jako jedna z zaledwie 22 tancerzy na całym świecie dostała się na wydział tańca na Juilliard School w Nowym Jorku dotarły do nas... dzięki samej Julii! Jej ciężka praca i ogromny talent zostały dostrzeżone przez rekrutujących na tę najbardziej prestiżową szkołę muzyczną świata. Julia otrzymała też stypendium, jednak koszty utrzymania w Nowym Jorku przewyższały jej możliwości. Postanowiliśmy jako Katalog Marzeń wesprzeć Julię w spełnianiu marzeń i tak właśnie została Stypendystką programu Dream and Do. Przeczytaj poniżej, co o swojej drodze do marzeń mówi sama Julia!

Zawsze kochałam taniec. Pozwalał mi zapomnieć o otaczającym mnie świecie i żyć chwilą — przekazywać emocje i autentyczność. Nie wiedziałam jednak, że zwiążę z nim całe życie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 6 lat. Początkowo nie tańczyłam jednak baletu. Trenowałam taniec współczesny i jazz w zespole tańca Spin w Rumi.

W wieku 14 lat poczułam, że taniec to dla mnie coś więcej niż pasja i chcę to robić zawodowo. Do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku dołączyłam 4 lata później niż moi rówieśnicy. Ciężko trenowałam, aby nadrobić zaległości. Nie było łatwo! Kosztowało mnie to wiele wysiłku, litry potu a czasem także łez. Na szczęście udało się! Wówczas zrozumiałam, że taniec jest tym, co naprawdę kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niego!

W roku 2021 zostałam przyjęta — jako jedna z 22 tancerzy z całego świata — do Juilliard School w Nowym Jorku. Otrzymałam szansę, by jako pierwsza polska tancerka studiować w tej renomowanej szkole wyższej na wydziale tanecznym. Nauka w Juilliard była spełnieniem moich największych marzeń. Stypendium Dream and Do umożliwiło mi opłacenie kosztów pobytu w Nowym Jorku i realizację tego marzenia.

Dwa lata temu nie uwierzyłabym, że będę kształcić się w gronie najwybitniejszych artystów w najlepszej szkole tańca na świecie! Dream and Do pokazało mi, że dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy zawsze uda się znaleźć drogę na szczyt. Przede mną jeszcze wiele wyzwań.

Chcę tworzyć, eksplorować, doskonalić mowę ciała i odnaleźć swój artystyczny głos. Mam jednak pewność, że jestem na dobrej drodze.

Instagram: julieciesielska