„One motorcycle. Whole World. Shared Dreams”. Natasza zamierza w ciągu 2 lat przejechać przez 62 kraje i przemierzyć około 92 tysięcy kilometrów! Projekt składa się z trzech etapów: ■ Etap I: Ameryka Północna i Południowa (15 krajów, 39000 km, 8 miesięcy); ■ Etap II: Polska - Azja (24 kraje, 28000 km, 6 miesięcy); ■ Etap III: Afryka - Polska (23 kraje, 26000 km, 5 miesięcy).
Etap I rozpocznie się już czerwcu w Chicago. Trasa wiedzie ze wschodniego wybrzeża USA do Alaski, którą zostawiam za tylnym zderzakiem jesienią. Potem Ameryka Południowa do Tierra del Fuego w Argentynie i finalnie do Urugwaju. Zakończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2024 roku, kiedy oboje wrócą do Polski — motocykl statkiem, a Natasza samolotem. Kolejne 4 miesiące zostaną przeznaczone na przygotowania do kolejnego etapu, w tym niezbędne dokumenty, na przegląd motocykla oraz na promocję wyprawy w mediach.
Etap II rozpocznie się w Polsce i zakończy w Singapurze. Następnie motocykl zostanie
przetransportowany statkiem do RPA.
Etap III rozpoczyna się w grudniu 2024, i wiedzie przez Afrykę i Europę, aż do Polski. Zakończenie wyprawy zaplanowane jest na maj 2025 roku.
Kilka lat temu, okrążając Ziemię w samotnym rejsie na jachcie żaglowym, Natasza współpracowała z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Dzięki zebranym funduszom udało się spełnić marzenia kilkorga niepełnosprawnych dzieci i uważam to za największy sukces tamtej wyprawy.
Teraz, w kolejnej wyprawie dookoła Ziemi, tym razem motocyklem, Natasza również będzie współpracować z fundacjami pomagającymi potrzebującym: „Dajemy Dzieciom Siłę”, wspierającą dzieci doznające krzywdy i chroniącą je od przemocy, oraz „Między Niebem a Ziemią”, wspomagającą kompleksowo rodziny, w których wychowywane są dzieci z niepełnosprawnością.
Współpraca oparta jest zasadach wolontariatu i będzie polegała na zapraszaniu do wspierania wymienionych fundacji. Podróżowanie poza horyzonty i jednoczesne pomaganie innym sprawia, że wysiłek przy realizacji tej Wyprawy nabiera specjalnego, dodatkowego wymiaru.
Cała wyprawa będzie skoncentrowana na ludziach oraz na budowaniu między nimi więzi.
Będzie miała charakter interaktywny, dlatego w ramach projektu organizowane będą cykliczne konkursy typu „Daj mi wyzwanie”, „Koncert życzeń”, itp. Takie aktywności umożliwią obserwatorom wpływ na przebieg wyprawy, a w zamian za wpłaty na wybraną fundację, będą mogli wskazać nagrodę, w której losowaniu chcieliby wziąć udział.
Opłynęłam samotnie kulę ziemską po 30-stce,
na motocykl w podróż dookoła ziemi ruszam po 40-stce.
Na dzień dzisiejszy zadeklarowane przez naszych Sponsorów przykładowe nagrody to między innymi:
lot treningowy ultralekkim samolotem; nurkowanie w najgłębszym basenie nurkowym w Europie; latanie w symulatorze skoku z samolotu; kurs kiteserfingu; skok z samolotu; kurs wspinaczki skałkowej, kurs jazdy konnej, pobyt w hotelu nad morzem i inne. Po każdym etapie swojej wyprawy, Natasza organizuje konkurs z nagrodami, a dodatkowo, przed zakończeniem ostatniego etapu będzie ogłoszenie wygranej Nagrody Głównej — obejmującej przyjazd i spotkanie z nią w wybranym miejscu na trasie.
Motywowanie ludzi, a w szczególności kobiet do spełniania marzeń, wspieranie pokonywania przeciwności, połączenie indywidualności z działaniem zespołowym, a także łączenie radości z poznawania nowych ludzi i krajów połączone z działaniem na rzecz innych – to podstawowe cechy planowanego projektu i doskonała platforma dla naszej współpracy.
Obserwujcie Nataszę w naszych mediach społecznościowych i na Jej profilu @nataszacaban.pl!