Zawartość koszyka (0)

Suma:
0.00 

x

Motocyklem dookoła świata

Natasza Caban

"One motorcycle. Whole World. Shared Dreams”. Natasza zamierza w ciągu 2 lat przejechać przez 62 kraje i przemierzyć około 92 tysięcy kilometrów! Projekt składa się z trzech etapów: ■ Etap I: Ameryka Północna i Południowa (15 krajów, 39000 km, 8 miesięcy); ■ Etap II: Polska - Azja (24 kraje, 28000 km, 6 miesięcy); ■ Etap III: Afryka - Polska (23 kraje, 26000 km, 5 miesięcy)

Etap I rozpocznie się już czerwcu w Chicago. Trasa wiedzie ze wschodniego wybrzeża USA do Alaski, którą zostawiam za tylnym zderzakiem jesienią. Potem Ameryka Południowa do Tierra del Fuego w Argentynie i finalnie do Urugwaju. Zakończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2024 roku, kiedy oboje wrócą do Polski — motocykl statkiem, a Natasza samolotem. Kolejne 4 miesiące zostaną przeznaczone na przygotowania do kolejnego etapu.

Etap II rozpocznie się w Polsce i zakończy planowo w Singapurze. Następnie motocykl zostanie przetransportowany statkiem do RPA.

Etap III rozpoczyna się w grudniu 2024, i wiedzie przez Afrykę i Europę, aż do Polski. Zakończenie wyprawy zaplanowane jest na maj 2025 roku.

Kilka lat temu, okrążając Ziemię w samotnym rejsie na jachcie żaglowym, Natasza współpracowała z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Dzięki zebranym przez nią funduszom udało się spełnić marzenia kilkorga niepełnosprawnych dzieci i uważa to za największy sukces tamtej wyprawy.

Teraz, w kolejnej wyprawie dookoła Ziemi, tym razem motocyklem, Natasza również będzie współpracować z fundacjami charytatywnymi: „Dajemy Dzieciom Siłę”, wspierającą dzieci doznające krzywdy i chroniącą je od przemocy, oraz „Między Niebem a Ziemią”, wspomagającą kompleksowo rodziny, w których wychowywane są dzieci z niepełnosprawnością. Współpraca oparta jest zasadach wolontariatu i będzie polegała na zapraszaniu do wspierania wymienionych fundacji.

Cała wyprawa będzie skoncentrowana na ludziach oraz na budowaniu między nimi więzi. Będzie miała charakter interaktywny, dlatego w ramach projektu organizowane będą cykliczne konkursy typu „Daj mi wyzwanie”, „Koncert życzeń”, itp. Takie aktywności umożliwią obserwatorom wpływ na przebieg wyprawy, a dla wpłacających na fundacje są przygotowane nagrody.

Opłynęłam samotnie kulę ziemską po 30-stce,
na motocykl w podróż dookoła ziemi ruszam po 40-stce.

Motywowanie ludzi, a w szczególności kobiet do spełniania marzeń, wspieranie pokonywania przeciwności, połączenie indywidualności z działaniem zespołowym, a także łączenie radości z poznawania nowych ludzi i krajów — połączone z działaniem na rzecz innych — to podstawowe cechy planowanego projektu.

Obserwujcie Nataszę w naszych mediach społecznościowych i na Jej profilu @nataszacaban.pl!