Zawartość koszyka (0)

Suma:
0.00 

x

Mont Blanc

Tymek Skalski

Program stypendiów Dream and Do rozwija się pod skrzydłami Katalogu Marzeń. Dzięki temu spełniamy wiele marzeń również spoza naszej oferty! Każdy może zostać stypendystą. Pamiętaj, że cały zysk z działalności sklepu Dream and Do przekazujemy właśnie na stypendia. Pracownicy Katalogu Marzeń mogą korzystać z puli stypendiów ufundowanych przez pracodawcę — Katalog Marzeń. Naszym stypendystą jest między innymi Tymek Skalski, który na co dzień pracuje właśnie w Katalogu Marzeń. Miłośnik sportu i aktywnego trybu życia. Kocha pączki, a jeszcze bardziej spalać je podczas biegania! Odważnie sięga po górskie marzenia. Pokonuje swój lęk wysokości, wspinając się na coraz wyższe i bardziej wyzywające szczyty. Zobacz, skąd pasja Tymka do spełniania marzeń!

Sport, adrenalina i pozytywni ludzie wokół to właśnie to, co daje mi szczęście. W sporcie najbardziej cenię sobie różnorodność, dlatego trudno zliczyć liczbę różnych sportów, których doświadczyłem. Takie są też góry – dają wiele możliwości aktywności, a do tego są nieprzewidywalne. Wejście na szczyt, mimo że zrobisz to ponownie tą samą drogą, nigdy nie będzie takie samo. A do tego ludzie gór.. 😊 Dlatego właśnie tak je uwielbiam.

Moje marzenia często wydawały mi się być bardzo odległe lub wręcz niemożliwe do zrealizowania. Mimo ciągłego trenowania kondycji i sprawności fizycznej nie do końca wierzyłem w siebie i w swoje możliwości. Jednak widząc motywację ludzi z mojej pracy do robienia niesamowitych rzeczy oraz inspirując się uporem w realizacji celów stypendystów z Dream&Do, postanowiłem to zmienić i sięgnąć po swoje marzenia.

Zostałem stypendystą Dream&Do, a na pierwszy cel obrałem sobie szczyt Mont Blanc (4808 m. n.p.m.). Cały czas jednak towarzyszyły mi myśli: czym jest bieganie po lesie i ćwiczenie na siłowni w porównaniu do wchodzenia na najwyższy szczyt w Europie? Miałem w sobie dziwną blokadę przed zrobieniem tak dużego kroku i specjalnie użyłem tutaj czasu przeszłego, bo to wszystko zmieniło się po zdobyciu Mont Blanc (21.07.2022 r.).

Teraz idę za ciosem. We wrześniu, dwa miesiące później zrobiłem pierwsze drogi wspinaczkowe w Tatrach – 200-stu i 300-stu metrowe filary Tatr Wysokich. Dalszych planów jest wiele, pytanie tylko, w jakiej kolejności?