Zawartość koszyka (0)

Suma:
0.00 

x

VFR NOC

Może teraz trochę o tym, co mnie interesuje. Od zawsze interesowały mnie służby mundurowe, a dokładniej policja (to mój cel zawodowy) i straż pożarna — bardziej hobbistycznie. Już od podstawówki należałam do MDP, czyli Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, gdzie mogłam uczyć się niesienia pomocy innym. Dzisiaj jestem już po ukończonym kursie podstawowym na strażaka-ratownika OSP i należę od grudnia 2022 do podziału bojowego w jednostce OSP „Racula”, gdzie mogę realizować moje zainteresowania. 

W czerwcu byłam na szkoleniu z ratownictwa technicznego Rescue Brzostek 2023, gdzie mogłam zainwestować w siebie i doskonalić swoje umiejętności z ratownictwa. Szkolenie to udało mi się zrealizować ze stypendium za dobre wyniki w nauce i myślę, że było warto. Dzięki temu zdobyłam nowe doświadczenie i wiedzę, które na pewno przyda się w praktyce i myślę, że warto inwestować w takie rzeczy.

Poza tym lubię działać społecznie na rzecz drugiej osoby, dlatego poza wyżej wymienionej OSP, chętnie poświęcam czas na takie akcje jak: Wolontariusz WOŚP, oddawanie krwi, zgłosiłam się jako potencjalny dawca szpiku, zgłaszam się do zabezpieczeń medyczno-ratowniczych na wydarzeniach z moją jednostką OSP.

Dodatkowo trenowałam strzelectwo sportowe z 4-5 lat gdzie udało mi się zdobyć parę medali. Myślę, że tym również warto się pochwalić, mimo iż już nie trenuję.

W 2022 dzięki szkole, a dokładnie dzięki jednym z projektów z UE „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra”, udało mi się zrealizować kurs PPL(A), czyli licencja pilota turystycznego. Stało się to jednym z największych moich marzeń i jestem tym bardzo podekscytowana i zainteresowana tym, że latam. Kurs ten sprawił, że dzisiaj już nie chcę być zwykłą policjantką, a policyjną pilotką śmigłowca. Bądź pilotką LPR (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe), tak więc dalej łączę swoją przyszłość ze służbą w mundurze, jednak lekko zmodyfikowaną, ponieważ kocham latać i to jest to, co chcę robić na co dzień, a nawet właśnie w zawodzie :D.

W sierpniu 2023 odbyłam ochotniczo 14-dniowe szkolenie wojskowe w Poznaniu z projektu „TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ”, które kończyło się przysięgą wojskową i otrzymaniem stopnia wojskowego szeregowy, szkolenie to było nowym doświadczeniem i taką przygodą, którą na pewno zapamiętam do końca życia. Dużo się nauczyłam. Niesamowite przeżycie, ludzie i atmosfera, robiłam tam to, co lubię. Strzelanie, taktyka, terenoznawstwo, pierwsza pomoc, walka wręcz i dużo innych zajęć nie pozwoliła mi na nudę. A nawet mogę dodać, że zainspirowało mnie do dalszego działania w tym kierunku i aktualnie myślę nad WOT’em, gdzie mogłabym poświęcać 1 weekend w miesiącu i dalej się szkolić.

To wszystko sprawiło, że bardzo chciałabym dostać się na studia lotnicze prawdopodobnie w Chełmie, gdzie jest kierunek pilota śmigłowcowego/samolotowego, który sprawi, iż będę mogła zrealizować się zawodowo. Aktualnie dążę do tego, aby się tam dostać, bo w końcu w nowym roku szkolnym będę już maturzystką, tak więc poza dobrymi wynikami w nauce, chciałabym załapać trochę dodatkowych punktów na rekrutacji właśnie za to, że mam licencję oraz buduję nalot (za każde 25h nalotu (dowódczego na trase, nie liczą się godziny z robienia licencji) jest dodatkowy punkt na rekrutacji). Dodatkowe punkty przyznają też, za dodatkowe uprawnienia jednym z nich jest VFR NOC, czyli uprawnienie pozwalające latać w nocy i właśnie je chciałabym zrobić, nie tylko przyda mi się w przyszłości w zawodzie, ale pozwoli łatwiej dostać mi się do szkoły wyższej, dzięki dodatkowym punktom.

Teraz jestem w stanie pozwolić sobie na 1.5-2 h lotu raz na 3-4 tygodnie co pozwala na utrzymanie mi licencji oraz budowę nalotu. Licencje mam od stycznia 2022 roku i do tego czasu staram się mniej więcej latać regularnie tyle, na ile mogę sobie pozwolić.

A już we wrześniu pierwszy raz biorę udział w zawodach aeroklubowych taki bardziej for fun Air Navigation Race (ANR) – cytując: „to przede wszystkim świetna zabawa i wstęp do latania precyzyjnego i rajdowego” – To kolejna okazja na budowę nalotu, zdobycie doświadczenia. Dlatego właśnie staram się angażować w tego typu rzeczy i poświęcać na to czas, bo za mniejsze koszta (zazwyczaj wpisowe) otrzymuję nalot oraz sporą ilość doświadczenia a poza tym to dobra zabawa. (I w sumie mam nadzieję że w sporcie lotniczym też uda mi się rozwinąć).

Oceniam siebie jako osobę ambitną, która ma ukierunkowaną przyszłość i cały czas już od małego tak naprawdę do tego dążę różnymi drogami z małymi zmianami. Lubię się uczyć i dodatkowo kocham adrenalinę, lubię robić po prostu zwariowane rzeczy.

Do tej pory realizować mój cel -> latanie udaje mi się dzięki rodzicom, którzy są ogromnym wsparciem, sam kurs udało mi się zrobić dzięki szkole i UE, a za parę godzin z nalotu udało mi się zapłacić ze stypendium, które otrzymałam za dobre wyniki w nauce.

Podsyłam mój instagram 🙂

vfr noc stypendium pilotka

VFR NOC

Martyna Angulska

divemaster padi paulina przepióra

PADI Divemaster

Paulina Przepióra

Grand Slam+ pustyń

Julita Ilczyszyn

Mistrzostwa Świata freedivingu

Maria Bobela

Panamerican Highway

Ola, Konrad i Fibi

Najdłuższy fiord w Europie kajakiem

Patryk Harry Wylaź

artur owczarski bandera the cowboy capital

Film THE COWBOY CAPITAL

Artur Owczarski

Motocyklem dookoła świata

Natasza Caban

Trawers Grenlandii

Miłka Raulin

julia ciesielska dream and do

Studia w Juilliard School

Julia Ciesielska